Tatil Kilolarından Kurtulmanın Önemli Yöntemleri

Yaz ayında çok fazla kilo alınmaz diyorsanız aslında yanılıyorsunuz. Hatta birçok kişi yaz da olsa kilo aldığını gördü. Çünkü yaz mevsiminde yapılan tatillerde açık büfeler, piknikler derken kilo ile karşı karşıya geldik. Fakat bu kilolar ile kış mevsimine girmenizi önermeyiz. Neden mi? Kış aylarında ister istemez hava şartları nedeniyle çok fazla spor ve yürüyüş yapılmamaktadır. Bundan dolayı yaz kilonuzu kış gelmeden vermek için aşağıdaki önerileri uygulayabilirsiniz.

Öncelikle artık yağlı yiyeceklere ara veriniz. Daha çok sebze ağırlıklı olarak beslenin. Yaz sebzeleri bitmeden bol bol yemenizi öneririz. Ara öğünlerde yağsız yoğurt tüketin. Hem kilo vermede yardımcı hem de kalsiyum almanıza yardımcı olacaktır. Havalar çok soğumadan günde en az yarım 30-40 dk kadar yürüyünüz. Bunu alışkanlık haline getirmeniz sizin içinde önemlidir.

Akşam yemeklerinizi en geç saat 18.00’de tamamlayınız. Kesinlikle yatmanıza yakın herhangi bir şey yemeyiniz. En önemlisi ise bol bol su içiniz. Bitki çayları da bu süreçte tüketebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın