Sevince Samanlık Seyran Olmuyor

İlişkinin başlarında çiftler, birbirlerine karşı yoğun duygular besliyorlar. Fakat bu duygular zaman içerisinde bazı sebeplere bağlı olarak yıpranıyor ve hatta bitebiliyor. Bu yazımızda sizlere bir ilişkiyi bitiren manevi sebeplerden bahsedeceğiz.

İlişkileri bitiren sebeplerin başında maddiyat yani para geliyor. Zengin kız, fakir oğlan aşkları sadece filmlerde mutlu sonla bitiyor. İlk başlarda çiftlerin arasında maddi fark göze batmasa da zamanla problem haline geliyor. Erkek kadının gücü altında yaşamaktan eziliyor, kadın eski lüks hayatını arıyor. Ve ilişki son bulabiliyor.

İlişkileri bitiren bir diğer neden ise bağımlılıklardır. Madde yada alkol bağımlısı insanlar depresif ve alıngan olurlar. İçlerindeki boşluğu bağımlılıklarıyla doldururlar. Sevgilileri ile aralarında hep bir manevi mesafe vardır. Bu durum zaman içinde ilişkinin bitmesine neden olur.

İlişkilerde en çok yapılan hatalardan biride karşıdakini değiştirmeye çalışmaktır. İlişkinin başlarında sevgiden gözleri kör olan çiftler, birbirlerinin olumsuz yanlarını görmezler. Daha sonra bunlar farkedilince, bir taraf diğerini değiştirmeye çalışır. Bir insanın diğerini değiştirmeye çalışması hem imkansızdır hem de diğer kişiye yapılan saygısızlıktır. Bunun yerine karşımızdaki kişiyi olduğu gibi kabul edip, rahatsız olduğumuz yönlerini ona anlatmak en mantıklı yoldur. Eğer o isterse zaten kendini düzeltecektir.

Ve diğer bir neden ise bencilliktir.. Çiftler yapmaktan hoşlanmasalar da birbirlerinin isteklerine uyum göstermeliler. Örneğin sevgiliniz sizin için sevmediği bir diziyi izliyorsa, sizde onun için maç izleyebilirsiniz. İlişkilerde ben merkezli olmak, sürekli kendi isteğin yapılmasını istemek doğru değildir. Bu tarz davranışlar zamanla partneri soğutur ve ilişkinin bitmesine neden olur.

Bir Cevap Yazın