Nasıl Bir Kahkül Kestirmelisiniz?

kahkulunuzu_saciniza_uygun_kesin_h1837

 

Nasıl bir kahkül kestirmeliyim sorusunun en doğru cevabını tabiki de yüz şekliniz verir. Yüz tipine göre kesilen kahkül kişiyi olduğundan daha havalı ve güzel gösterir. Hoşunuza giden bir model yüzünüze gitmeyebilir bu yüzden istediğiniz gibi bir kahkül kesimine sahip olmazsınız.

Çene yapısı sivri ve alnı geniş kişilere genellikle kahkül çok yakışır. Aynı zamanda alnı dar olan kişiler de tepeden başlayıp kaşlarda biten bir kahkül kestirerek bunu gizleyebilirler. Geniş alın ve uzun çeneye sahip olan kişilere bol katlı kahkül kesimi en uygun olandır.

Yuvarlak yüz hatlarına sahip olan kişiler küt ve kaş üstünde biten kesimler tercih edilmelidir. Oval yüzlü olanlar ise yine küt fakat kirpikler ve kaşlar arasında biten kesimle hoş bir hava katabilirler. Üçgen yüz hatlarına sahip olan kişiler kahkül kestirdiklerinde yüzlerine ayrı bir hava katarlar.

Kahkül kare yüzü yumuşatmak için ideal bir yöntemdir. Uçlara doğru incelen yoğun kahküller kare yüze çok yakışır. Uzun yüze sahip olan kişiler de kahkül yardımıyla yüzlerini daha kısa gösterebilirler. Düz saçlarda kahkül güzel dururken dalgalı ve kabarık saçlarda fazlalık gibi görünebilir.

Bir Cevap Yazın