Makyajsız Güzel Görünme Yolları

1. Önce arınma
Işıldayan, canlı bir cildin ilk adımı temizlik. Cildin gün boyunca maruz kaldığı dış etkenlerin yarattığı zarar tahmini edebileceğinizin ötesinde.
2. Nemlendiricisiz asla
Temizliğin ardından cildi nemlendirmek şart. Cildinizin özellikle kışın gri tonlara dönmesinin sebebi sıcaklığın düşmesi ve kapalı ortamlardaki ısıtma sonucu olan nemsizlik.
3. Yılın her ayı güneşten korunun
Fazla güneş gören cilt zamanla kahverengi lekeler üretmeye başlar. Yapay ışıklara maruz kalmak bile aynı sonuca yol açabiliyor. Üstelik uzmanlara göre ince çizgilerin %90’ı uzun saatler güneşe maruz kalmaktan kaynaklanıyor.
4. Göz çevrenizi unutmayın
Kan akışının yavaşlaması en büyük etkiyi cildin ince olduğu göz çevresinde gösterir. Böylece koyu halkalar oluşur. Yeni göz çevresi ürünlerinde kolajen üretimini tetikleyen güçlü antioksidana sahip içerikler etkili oluyor.
5. Cilt tipinize göre ürün seçin
En iyi ürün cildinize en uygun olandır. Pahalı kozmetikler, en son araştırmaların ışığında en iyi etken maddeler kullanarak uzun çalışmalar sonucu üretilmiş olabilir. Fakat sizin cilt tipinize uymayan birini seçtiğinizde fayda sağlamanız pek mümkün görünmüyor. Kısaca yapmanız gereken, önce tam olarak cilt tipinizin ne olduğunu öğrenmek ve bu onun için önerilen ürünleri tercih etmek.

Bir Cevap Yazın