Küçük Gözler İçin Makyaj Hileleri

Küçük Gözler İçin Makyaj Hileleri

 

Gözleriniz istediğinizden daha küçükse dert etmenize gerek yok. Birkaç ufak hile kullanarak gözlerinizi daha büyük gösterebilirsiniz. Birkaç öneri ile doğru makyaj tekniklerini uygulayın.

– Kirpiklerinizi çevreleyecek şekilde kalem ya da eyeliner kullanın. Bu yöntem gözlerinizin dış hatlarını geniş gösterdiği için gözlerinizi de büyük gösterektir. Yalnız unutmamanız gereken bir şey var: göz kaleminizi alt göz kapağınızın içine değil dışına sürmelisiniz. İçine beyaz kalem sürmek hem aydınlık bir görüntü verecek hem de gözlerinizi olduğundan büyük gösterecektir.

– Açık renkli far kullanmaya özen gösterin. Açık renkli farlar aynı zamanda solgun göründüğünüz günlerde sizi daha canlı gösterir. Koyu renkli farlardan mümkün olduğunca uzak durun.

– Gözlerinizin güzel görünmesinde kaşlarınızın da bakımlı olmasının payı büyüktür. Yüzünüze göre alınmış ve şekillendirilmiş kaşlar gözlerinizi ön plana çıkarır. Eğer seyrek ve düzensiz kaşlarınız varas kaş kalemi gibi ürünlerden yararlanabilirsiniz.

– Kirpikler de gözleri büyük göstermede önemli etkiye sahiptir. Dolgun ve kıvırcık kirpiklerle gözleriniz belirginleşir. Dolgunlaştırıcı maskara ve kirpik kıvırıcılarla kirpiklerinizi daha dolgun gösterin.

Bir Cevap Yazın