Deniz tuzu cilde faydalı mı?

Yaz sezonuna sayılı zaman kaldı. Yaz tatilinde denizde bol bol vakit geçirecek olan hanımlar. Peki deniz tuzunun cildinize yararı yada zararı olabileceğini hiç düşündünüz mü? Bu yazımızda sizlere işte bunlardan bahsedeceğiz.

Deniz tuzu içerdiği magnezyum, potasyum, demir, manganez gibi mineraller ile saçlardan ölü hücreleri temizler. Fakat yüzdükten sonra saçlarınızı yıkamaz iseniz ters etki yapar ve saçları dökebilir. Cildinizi pürüzsüz, ipeksi bir görünüme kavuşturmak istiyorsanız, deniz tuzu ile cildinizi fırçalayın. Hem yüzünüzü hem bacaklarınızı fırçalayabilirsiniz. Cildinizin o mat görünümünün gittiğini göreceksiniz. Yalnız fırçaladıktan sonra hemen ılık su ile durulayın. Aksi takdirde cildiniz çok tahriş olur.

Deniz tuzu, peeling içinde idealdir. Haftada bir kere yüzünüze deniz tuzu ile peeling yapabilirsiniz. Cildiniz yenilenecek ve ölü hücrelerden arınacak. Yalnız çok sık yapmamanız lehinize olur. Deniz tuzu cildi tahriş etmeye çok yatkındır.

Yüzerken vücudunuza temas edecek olan deniz tuzu ağrılarınıza iyi gelecektir. Eğer bel ağrısı, sırt ağrısı çekiyorsanız denizde bol bol yüzün.

Bir Cevap Yazın