Cilt Kızarıklığı İçin Doğal Maske

Ciltte oluşan kızarıklıklar estetik açıdan bayanları çok rahatsız etmektedir. Bu kızaklıklarla başa çıkabileceğiniz üç tane doğal içerikli maske tarifini deneyebilirsiniz.

modavcisi-maske tarifi-1

 

 

 

 

 

8 tane çilek bir kaba konularak püre kıvamında ezilir ve sonra yüze sürülür. 15 dakika ciltte bekletildikten sonra ılık suyla yıkanması gerekir. Cildin aşırı dercede kuru ve hassas olma durumuna karşı, püre kıvamındaki çileğin içerisine bir çorba kaşığı süt kremasıda ilave edilebilir.

 

İkinci tarifimizde ise cilt için çok faydası olan ve cilde canlık, pürüzsüzlük veren domatestenten faydalanacağız.    1 tane rendelenmiş domatesi, 1 tatlı kaşığı limon suyu ve 1 tatlı kaşığı yulaf ile karıştırıp temiz yüze sürerek 10 dakika beklenilmesi gerekmektedir. Daha sonra ılık suyla durulanabilir.

modavcisi-maske tarifi 2

 

 

 

 

 

 

 

modavcisi-maske tarifi 3

 

 

Üçüncü tarifimizde ise hassa ciltlere iyi gelen papatyadan faydalanacağız.

1 yemek kaşığı kuru papatyayı 1 su bardağı suyla kaynatıp süzdükten sonra 1 elmayı rendeleyip papatya suyu ile karıştırılmalıdır. Daha sonra temiz cilde sürülüp 10 dakika bekletildikten sonra ılık suyla ıslatılmış bir havlu yardımıyla yüzden yumuşak bir şekilde silinebilir.

 

 

Bir Cevap Yazın